Novinky

Prevratný Fernox Total Filter TF1

Filter na zabudovanie do potrubia s najrýchlejšou a najjednoduchšou montážou a čistením.

Total Filter TF1, rovnako ako všetky produkty Fernox, bol navrhnutý, testovaný a vyrobený pre najvyššie nároky. Spoločnosť Fernox vo svojich produktoch spája nároky na detaily riešenia a dôraz na kvalitu výrobkov. Fernox, ako dôsledný zlepšovateľ, ponúka výrobky najvyššej kvality pre inštalácie a vykurovanie, pričom Total Filter TF1 nie je výnimkou.

Fernox Total Filter TF1 je jediný filter používajúci patentovanú technológiu, ktorá spája efekt cyklónového účinku so špeciálne navrhnutým magnetom s možnosťou jeho vybratia, pre zachytenie a uskladnenie magnetických i nemagnetických nečistôt a kalov z vykurovacieho systému. Je to najefektívnejší úplný filter na trhu.

  • Jedinečný účinok, zachytí všetky magnetické i nemagnetické nečistoty a kaly
  • Pre vodorovné aj zvislé potrubie  Otvor pre dávkovanie produktov Fernox série 'F'
  • Čistenie filtra za pár sekúnd, bez demontáže alebo odkrytovania
  • Nezablokuje a neobmedzí prietok
  • Obsahuje všetky potrebné armatúry

 

Otázky a odpovede

Aké sú výhody používania TF1?

TF1 zachytáva koróziu, usadeniny a zvyšky po inštalácii, čím zabraňuje ich cirkulácii v systéme a tým udržiava účinnosť systému, zabraňuje poruchám a nákladom na väčšiu opravu alebo výmenu.

Je TF1 kompatibilný so všetkými produktmi na chemickú úpravu vody?

Áno, nielenže je TF1 kompatibilný so všetkými produktami od spoločnosti Fernox, ale funguje aj ako perfektné dávkovacie miesto pre 500 ml prísady a spreje Express série "F" od spoločnosti Fernox.

Aká je účinnosť TF1 pri zachytávaní častíc pri ich prvom prechode filtrom?

Účinnosť zachytenia pri prvom prechode filtrom je 97 %.

Čomu vďačí TF1 za lepšiu účinnosť pri prvom prechode než majú konvenčné zariadenia?

Dynamika prietoku TF1 zaručuje, že magnetické častice sú dopravené bližšie k magnetu a magnet ich teda môže jednoduchšie pritiahnuť a prichytiť. Pri konvenčnej technológii pôsobí magnet proti odstredivej sile a častice zhromažďuje v strede, čo je pre magnet ťažšie.

Je inštalácia TF1 jednoduchá?

Áno, inštalácia TF1 je jednoduchá, rýchla a intuitívna. Montuje sa priamo do potrubia bez potreby ďalších armatúr. Na aký rozmer potrubia sa dá TF1 použiť? TF1 je k dispozícii v štyroch verziách, pre 22 mm a 28 mm potrubie, resp. pre 3/4" a 1" vonkajší závit.. Koľko prefiltrovaných nečistôt zadrží TF1? Viac než 400 g kalu (závisí na type kalu). Má TF1 nepriaznivý vplyv na prietok vody, keď sa naplní nečistotami a kalom? Nie.

Môže sa TF1 použiť so všetkými druhmi kotlov?

Áno, filter je skonštruovaný na použitie s akýmkoľvek kotlom alebo vykurovacím systémom.

Môže byť systém so zapojeným TF1 preplachovaný pod tlakom?

Áno, ventily TF1 sa môžu použiť ako vstupný bod pre Powerflow MKII. Jednoducho odpojte a vyberte TF1 a cez ventily môžete preplachovať tlakom. Flush Buddy je mag- netický čistiaci systém odporúčaný spoločnosťou Fernox.

Je TF1 kompatibilný s kondenzačnými kotlami s integrovanými čerpadlami?

Áno. Môžem zaistiť magnet na zabránenie jeho neoprávneného vybratia? Áno, magnet jednoducho zaistite na mieste pretiahnutím bezpečnostnej pásky cez otvory v plášti magnetu a v kryte magnetu a dotiahnite ju.

Môže byť TF1 inštalovaný na vertikálne aj horizontálne potrubie?

Áno, TF1 môže byť umiestnený na vertikálne aj horizontálne potrubie. Môže magnetické pole TF1 ovplyvniť kardiostimulátor? Áno, ak má inštalatér kardiostimulátor, pri práci s TF1 musí dbať na zvýšenú opatrnosť.

Aké sú rozmery TF1?

Rozmery TF1 sú približne 300 mm x 100 mm.

Ako dlho vydrží TF1?

TF1 je jednorazovým nákupom, ktorý vydrží po dobu životnosti vykurovacieho systému. Aká je sila magnetu používaného v TF1? 9 000 Gaussov.

Aká je teplotná hodnota magnetu používaného v TF1?

Magnetizmus sa znižuje s teplotou a teda magnet TF1 bol navrhnutý tak, aby zniesol omnoho vyššie prevádzkové teploty (až do 150°C) než je priemerná prevádzková teplota systému ústredného kúrenia = 80°C.

Aké je záručná doba na TF1?

Dva roky.

Je čistenie TF1 jednoduché?

Áno, TF1 sa dá vyčistiť za pár sekúnd, magnet sa dá jednoducho vyňať a filter možno vypláchnuť odkaľovacím ventilom.

Čím sa TF1 odlišuje od iných filtračných systémov?

TF1 sa od iných filtračných systémov odlišuje tým, že je jediný, ktorý zachytáva magnetické, aj nemagnetické častice bez potreby použitia technológie bariérovej filtrácie.

Koľko ušetrí TF1 na palive/energii?

TF1 odoberá z vykurovacieho systému magnetické častice a usadeniny a tak znižuje riziko vzniku usadenín vo výmenníku tepla. Eliminuje upchatie rúrok a komponentov usadeninami, čím zabezpečuje udržanie účinnosti kotla a tým znižuje vykurovacie náklady.

Ako často je nutné TF1 čistiť?

V úvodnom období po nainštalovaní častejšie, podľa potreby, neskôr pri dlhodobom používaní raz za rok.

Potrebujeme pri čistení TF1 používať ochranný odev?

Nie, TF1 má výhodu "bezdotykového" čistenia, treba však dodržiavať správne postupy pre ochranu zdravia a bezpečnosť, Fernox odporúča používanie nepremokavých rukavíc pri čistení TF1.

Z akého materiálu je vyrobený TF1?

Zo špeciálne vybranej triedy nylonu, spevneného sklenými vláknami.

J.I.Trade spol. s r.o.

  Ľubochnianska 16
 08006 Ľubotice - Šarišské Lúky

  jitrade@jitrade.sk
  +421 948 332 808

 Objednávky:  +421 51 77 610 47

  +421 517 761 626
  051 / 776 16 26

Kde nás nájdete ?

Posledné novinky

© 2015 Jitrade s.r.o. All Rights Reserved. Designed By Aktor

Hľadať